-
Produkcja brykietu z trocin.
Jednym z lepszych i bardziej ekologicznych materiałów opałowych, jakie możemy współcześnie pozyskać, jest brykiet drzewny, którego spalanie generuje śladowe ilości zanieczyszczeń atmosfery. Co więcej, wytwarzanie brykietu drzewnego nie pochłania wcale zdrowych drzew, bowiem do jego produkcji wykorzystywane są trociny, zrębki i wióry, czyli po prostu odpady produkcji tartacznej, czy też stolarskiej. Jest to bardzo pożyteczne, bowiem dotychczas nie mieliśmy za bardzo żadnego sensownego zastosowania do tego typu odpadów produkcyjnych, a obecnie możemy z nich wytworzyć bardzo dobry jakościowo materiał opałowy, który będzie charakteryzować się wysokim poziomem ekologiczności, a współcześnie jest to bardzo wskazane.
Technologia wytwarzania brykietu z trocin.
W celu wytworzenia brykietu z trocin, przede wszystkim trzeba będzie posiadać odpowiedniej jakości surowiec, którym w tym przypadku będą trociny pochodzące z tartaku czy też warsztatu stolarskiego. Niemniej jednak trociny te powinny być czyste, bez żadnych zanieczyszczeń, szczególnie materiałami nieorganicznymi, oraz jak najbardziej suche. Wskazane jest, aby trociny do produkcji brykietu charakteryzowały się wilgotnością na poziomie maksymalnie do 10%. Jest to niezbędne do osiągnięcia dobrego jakościowo materiału opałowego, jak i do prawidłowego przebiegu procesu produkcji brykietu z trocin. Musimy pamiętać, iż w tym procesie, trociny transportowane są do brykieciarki, gdzie następuje ich prasowanie po wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. Nie jest tutaj stosowane jakiekolwiek lepiszcze, bowiem w toku prasowania, z wiórów wyciskana jest naturalna żywica drzewna, która stanowi idealne, w pełni naturalne i ekologiczne spoiwo do brykietów drzewnych. Bardzo ważne będzie także magazynowanie zarówno materiału wsadowego jak i gotowego już brykietu, bowiem także tutaj musimy zagwarantować maksymalnie wysoki poziom zabezpieczenia przed wilgocią, aby ostatecznie gotowy brykiet z trocin nie przekraczał 10% poziomu wilgotności, co negatywnie odbijałoby się na jego jakości.
Proces spalania brykietu drzewnego.
W tym przypadku, jak już wspomnieliśmy kluczową kwestią będzie zadbanie o minimalizację poziomu wilgoci brykietu drzewnego, aby proces spalania mógł przebiegać jak najlepiej. Im więcej będzie wilgoci w brykiecie, tym więcej energii będziemy musieli początkowo zmarnować w celu odparowania wody. Dopiero w następnym kroku możliwe będzie rozpoczęcie procesu zgazowywania drewna, w tym przypadku sprasowanych wiórów. Bardzo istotną kwestią jest także to, iż nadmierny poziom wilgoci podczas odparowywania będzie w postaci wody osadzać się na ściankach naszych pieców i kominków, co będzie prowadzić do ich korodowania, a to z kolei przyczyni się do obniżenia żywotności naszych kotłów. Dlatego też, należy zadbać przede wszystkim o to, aby brykiet drzewny charakteryzował się jak najniższym poziomem wilgotności.
24/05/2018 / grawertop / Możliwość komentowania Produkcja brykietu z trocin. została wyłączona
Categories: Przemysł
Tagi: brykieciarki, brykiet, brykiet z trocin, brykietowanie, maszyny do brykietowania, produkcja brykietu
Kuchnia z naturalną kamienną posadzką. Przystępny trekking dla amatorów.
Kategorie
- Automatyczna identyfikacja
- Bez kategorii
- Bielsko Biała
- Biznes
- Budowa domów
- Budownictwo
- Drukarki i materiały
- Edukacja
- Elektronika
- Finanse i ekonomia
- Firmy
- Fotografia
- Gastronomia
- Gry komputerowe
- Internet
- Klimatyzacja i wentylacja
- Kody kreskowe
- Komputery
- Maszyny budowlane
- Motoryzacja
- Myślistwo
- Naprawa AGD
- Narzędzia
- Narzędzia budowlane
- Nawadnianie
- Nieruchomości
- Odzież
- Ogród
- Ogrzewanie
- Optyka
- Pomoc drogowa
- Pompy i odwadnianie
- Praca
- Prawo
- Projekty budowlane
- Przemysł
- Regionalne
- Reklama
- Rolnictwo
- Rozrywka
- Rybnik
- SEO
- Sieci komputerowe
- Sklepy
- Ślub i wesele
- Sztuka
- Transport
- Turystyka
- Uroda i moda
- Warszawa
- Wyposażenie wnętrz
- Zdrowie
- Zwierzęta