-
Produkcja brykietu jako dodatkowy dochód tartaku.
Każdy tartak w toku swojej normalnej produkcji wytwarza bardzo duże ilości odpadu drzewnego, który przecież zawsze można wykorzystać w bardzo rozsądny sposób, zamiast szukać zbytu na sam odpad. Można na przykład zainwestować dodatkowe pieniądze w niezbędne hale i maszyny i rozpocząć produkcję jednego z bardziej ekologicznych materiałów opałowych czyli brykietu drzewnego. Tym bardziej, iż materiał wsadowy będziemy mieć tutaj pod ręką i to całkowicie za darmo. Przyjrzyjmy się zatem tej kwestii nieco bliżej, bowiem może się okazać rozwiązaniem bardzie dobrym dla każdego tartaku.
Niezbędne wyposażenie do produkcji brykietu drzewnego.
Oczywiście aby rozpocząć produkcję brykietu drzewnego trzeba będzie poczynić pewne inwestycje, w zależności od których będziemy mieć różne możliwości produkcyjne. Przede wszystkim trzeba będzie przygotować niezbędne pomieszczenia magazynowe i produkcyjne, o stosunkowo konkretnych wymaganiach.
Najważniejszymi wymaganiami w stosunku do pomieszczeń magazynowo produkcyjnych będzie tutaj rzecz jasna utrzymanie odpowiedniego poziomu wentylacji pomieszczeń i zabezpieczenia ich przed wilgocią. Chodzi nam o to, aby na żadnym etapie zarówno sam materiał wsadowy, jak i gotowy już brykiet, nie miały możliwości nasiąknięcia wilgocią, która jest największym wrogiem brykietu drzewnego. Nawet trociny, zrębki i wióry drzewne z produkcji tartacznej, nie mogą pod żadnym pozorem przesiąknąć wilgocią, bowiem będzie to negatywnie wpływać na proces produkcyjny, jak i na sam finalny wyrów gotowy, na jego właściwości i wartości kaloryczne.
Proces produkcji.
Sam proces produkcji wygląda dość prosto, choć wymaga tutaj odpowiednich maszyn i urządzeń. Suchy materiał wsadowy wędruje do maszyny do brykietowania gdzie jest odpowiednio porcjowany i w komorze ciśnieniowej poddawany prasowaniu na określone formy brykietów. Właśnie na tym etapie nadmierna wilgotność materiału wsadowego będzie wpływać bardzo negatywnie na cały proces, bowiem jako spoiwo należy wykorzystać naturalną, wyciśniętą z drewna w procesie prasowania żywicę. Jeśli zaś będziemy mieć zbyt dużo wody w tym etapie, niestety, ale formowane przez nas brykiety nie będą zbytnio trwałe.
Potem pozostaje nam już tylko odpowiednie przesuszenie brykietów, w celu wyrównania poziomu wilgoci całej partii produkcyjnej, i w zasadzie można przystąpić do jego dystrybucji. Warto jeszcze wcześniej przejść niezbędne audyty, które upoważnią nas do wystawiania certyfikatu na każdą partię produkcyjną, a to rzecz jasna podwyższa poziom wiarygodności i zwiększa sprzedaż gotowego wyrobu.
Generalnie rzecz jednak ujmując, można powiedzieć, iż brykiet drzewny jest bardzo dobrym i szalenie ekologicznym materiałem opałowym, którego zastosowanie będzie stale wzrastać, toteż inwestycje w linie produkcyjne do jego wytwarzania będą mieć jak najbardziej pełne uzasadnienie ekonomiczne.
04/01/2018 / grawertop / Możliwość komentowania Produkcja brykietu jako dodatkowy dochód tartaku. została wyłączona
Categories: Przemysł
Tagi: brykieciarki, brykiet, brykiet z trocin, brykietowanie, maszyny do brykietowania, produkcja brykietu
Zioła w walce z żylakami. Zastosowanie łożysk kulkowych skośnych
Kategorie
- Automatyczna identyfikacja
- Bez kategorii
- Bielsko Biała
- Biznes
- Budowa domów
- Budownictwo
- Drukarki i materiały
- Edukacja
- Elektronika
- Finanse i ekonomia
- Firmy
- Fotografia
- Gastronomia
- Gry komputerowe
- Internet
- Klimatyzacja i wentylacja
- Kody kreskowe
- Komputery
- Maszyny budowlane
- Motoryzacja
- Myślistwo
- Naprawa AGD
- Narzędzia
- Narzędzia budowlane
- Nawadnianie
- Nieruchomości
- Odzież
- Ogród
- Ogrzewanie
- Optyka
- Pomoc drogowa
- Pompy i odwadnianie
- Praca
- Prawo
- Projekty budowlane
- Przemysł
- Regionalne
- Reklama
- Rolnictwo
- Rozrywka
- Rybnik
- SEO
- Sieci komputerowe
- Sklepy
- Ślub i wesele
- Sztuka
- Transport
- Turystyka
- Uroda i moda
- Warszawa
- Wyposażenie wnętrz
- Zdrowie
- Zwierzęta