-
Naprawa układów hamulcowych w samochodach ciężarowych.
Jednym ze zdecydowanie najbardziej istotnych elementów wpływających na bezpieczeństwo poruszania się po drogach pojazdami ciężarowymi, jest ich układ kierowniczy oraz układ hamulcowy. Ten drugi jest szczególnie ważny ze względu na fakt, iż już sam pojazd ciężarowy charakteryzuje się stosunkowo dużą masą w stosunku do pojazdów osobowych, a do tego dochodzi jeszcze niejednokrotnie wyjątkowo ciężki ładunek, liczony w dziesiątkach ton, co wpływa na wydłużenie drogi hamowania. Dlatego też, sprawność układu hamulcowego będzie tutaj odgrywać niesamowicie istotną rolę, gdyż jakiekolwiek problemy, usterki i uszkodzenia będą stosunkowo wyraźnie wydłużać drogę hamowania, co może mieć istotny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dlatego też, należy systematycznie przeprowadzać kontrolne przeglądy układu hamulcowego, aby wszystko zawsze było sprawne, a poruszanie się pojazdami ciężarowymi w pełni bezpieczne.
Wymiana czy naprawa?
Dla większości przedsiębiorców w tym przypadku dochodzi do poważnego dylematu, bowiem zawsze dążą oni do obniżenia kosztów działalności, zaś wymiana całego układu hamulcowego, lub też tylko jego podzespołów, niesie za sobą dość wysokie koszty. Dlatego też, w przypadku uszkodzeń zacisków czy też siłowników, lub osuszaczy sprężonego powietrza, można skorzystać z możliwości regenerowania tych podzespołów, rzecz jasna jeśli jest to uszkodzenie nadające się do regeneracji. Obecnie, można powiedzieć, iż regeneracja siłowników do samochodów ciężarowych jest bardzo popularną usługą, gdyż akurat w przypadku tego podzespołu, z reguły nie trzeba przeprowadzać kompletnej wymiany, a wystarczy odpowiednio zregenerować siłownik, aby mógł dalej sprawnie i wydajnie pracować. Tak samo często przeprowadzana jest regeneracja zacisków do samochodów ciężarowych, która podobnie, jak w przypadku siłowników, z reguły mogą być w ten sposób naprawiane, a rzadko kiedy zachodzi konieczność wymiany na nowy.
O czym warto pamiętać?
Bardzo istotną kwestią będzie tutaj także sam osuszacz powietrza, którego sprawność będzie znacząco wpływać na poziom zużywania się pozostałych podzespołów. Otóż, chodzi tutaj o to, iż w układzie hamulcowym, sprężone powietrze może mieć pewien, nie za wysoki poziom wilgotności, toteż przed jego wdrożeniem do pracy, tuż za kompresorem należy przeprowadzić gruntowne osuszanie. Normą dopuszczaną w tym przypadku jest wilgotności nie przekraczający 21%, zaś w przypadku wilgotności wyższej, może dochodzić do uszkodzeń pozostałych podzespołów, bądź też do szybszego ich zużywania się. Może także dochodzić do korodowania pewnych elementów, wobec czego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby osuszacz powietrza był w pełni sprawny i gwarantował odpowiednio osuszone sprężone powietrze do pracy siłowników oraz zacisków hamulcowych, co znajdzie swoje bezpośrednie przełożenie na poziom bezpieczeństwa poruszania się pojazdami ciężarowymi po drogach.
18/11/2015 / grawertop / Możliwość komentowania Naprawa układów hamulcowych w samochodach ciężarowych. została wyłączona
Categories: Motoryzacja
Tagi: pneumatyka hamulcowa, regeneracja osuszaczy, regeneracja siłowników, regeneracja zacisków
Kompletny ubiór dla myśliwego. Impreza firmowa i korzyści z niej płynące.
Kategorie
- Automatyczna identyfikacja
- Bez kategorii
- Bielsko Biała
- Biznes
- Budowa domów
- Budownictwo
- Drukarki i materiały
- Edukacja
- Elektronika
- Finanse i ekonomia
- Firmy
- Fotografia
- Gastronomia
- Gry komputerowe
- Internet
- Klimatyzacja i wentylacja
- Kody kreskowe
- Komputery
- Maszyny budowlane
- Motoryzacja
- Myślistwo
- Naprawa AGD
- Narzędzia
- Narzędzia budowlane
- Nawadnianie
- Nieruchomości
- Odzież
- Ogród
- Ogrzewanie
- Optyka
- Pomoc drogowa
- Pompy i odwadnianie
- Praca
- Prawo
- Projekty budowlane
- Przemysł
- Regionalne
- Reklama
- Rolnictwo
- Rozrywka
- Rybnik
- SEO
- Sieci komputerowe
- Sklepy
- Ślub i wesele
- Sztuka
- Transport
- Turystyka
- Uroda i moda
- Warszawa
- Wyposażenie wnętrz
- Zdrowie
- Zwierzęta