-
Efektywne nawadnianie w rolnictwie.
Proces nawadniania pól uprawnych w rolnictwie, powinien być realizowany w taki sposób, aby przy jak najmniejszym zużyciu wody, nawodnić prawidłowo jak największy obszar pól uprawnych. Dlatego też, bardzo ważne tutaj jest to, aby w systemie deszczowni, wszystkie jego elementy były precyzyjnie do siebie dopasowane. Począwszy od samych zraszaczy, poprzez średnicę węży, aż po samą pompę doprowadzającą wodę do zraszaczy. Przyjrzyjmy się zatem jak wykorzystać najlepszej jakości elementy do budowy systemu nawadniania automatycznego, aby wszystko działało na jak najwyższym poziomie wydajności.
Konstrukcja systemu deszczowni.
Warto tutaj w pierwszej kolejności przyjrzeć się nieco bliżej kwestii budowy konstrukcyjnej całego systemu deszczowni, aby lepiej zrozumieć zasadę jej działania i kwestie wywierające wpływ na jej wydajność. Praktycznie każda mobilna deszczownia polowa, składa się trzech podstawowych elementów:
- Zraszaczy – odpowiedzialnych za nawadnianie upraw
- Węży transportujących – odpowiedzialnych za dostarczenie wody do zraszaczy. W przypadku deszczowni mobilnych, będą one nawijane na duże bębny, w celu ułatwienia transportu
- Węży ssawnych – dostarczających wodę ze źródła wody do kolektorów rozdzielających na poszczególne linie
- Pompy zatapialnej – która będzie pobierać wodę ze zbiornika i przekazywać do układu, wytwarzając jednocześnie odpowiednie, wymagane w instalacji ciśnienie robocze.
Warto tutaj od razu zwrócić uwagę na fakt, aby inwestować tylko i wyłącznie w zraszacze profesjonalne, które wykonane są z materiałów lepszej jakości, a przez to mogą pracować przy wyższym ciśnieniu wody, a co za tym idzie, obsłużyć większy zakres terenu do nawadniania. Do tego niezbędne będą pompy zatapialne ze stali nierdzewnej, bowiem w wielu przypadkach pompa taka będzie przez długi czas zanurzona w wodzie, a zwykła stal mogłaby zbyt szybko zacząć korodować.
Na co warto zwrócić uwagę?
Oczywiście dobierając deszczownię do swoich potrzeb, trzeba będzie zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim na precyzyjne dopasowanie średnicy węży i ich maksymalnego ciśnienia roboczego do wymagań zraszaczy oraz możliwości pompy zatapialnej. Tutaj wszystkie elementy muszą być precyzyjne dobrane do siebie, aby ostatecznie nawadnianie mogło być realizowane na maksymalnych możliwościach, co przyczyni się do ograniczenia kosztów i rzecz jasna skrócenia czasu niezbędnego do przeprowadzenia procesu nawadniania. cały system musi dobrze ze sobą współpracować, aby w trakcie letniego sezonu w przypadku braku opadów atmosferycznych, dostarczyć na pola uprawne odpowiednią ilość wody, wymaganą przez poszczególne rośliny uprawne. W przeciwnym przypadku nawadnianie nie będzie wystarczająco efektywne a to niestety nie jest zbyt dobre dla prowadzonych przez nas upraw.
13/06/2017 / grawertop / Możliwość komentowania Efektywne nawadnianie w rolnictwie. została wyłączona
Categories: Pompy i odwadnianie
Tagi: deszczownie, pompy, pompy budowlane, pompy do deszczowni, pompy przemysłowe, pompy spalinowe, pompy zatapialne, zraszacze
Wygodne odkurzanie domu. Letni wypoczynek w górach.
Kategorie
- Automatyczna identyfikacja
- Bez kategorii
- Bielsko Biała
- Biznes
- Budowa domów
- Budownictwo
- Drukarki i materiały
- Edukacja
- Elektronika
- Finanse i ekonomia
- Firmy
- Fotografia
- Gastronomia
- Gry komputerowe
- Internet
- Klimatyzacja i wentylacja
- Kody kreskowe
- Komputery
- Maszyny budowlane
- Motoryzacja
- Myślistwo
- Naprawa AGD
- Narzędzia
- Narzędzia budowlane
- Nawadnianie
- Nieruchomości
- Odzież
- Ogród
- Ogrzewanie
- Optyka
- Pomoc drogowa
- Pompy i odwadnianie
- Praca
- Prawo
- Projekty budowlane
- Przemysł
- Regionalne
- Reklama
- Rolnictwo
- Rozrywka
- Rybnik
- SEO
- Sieci komputerowe
- Sklepy
- Ślub i wesele
- Sztuka
- Transport
- Turystyka
- Uroda i moda
- Warszawa
- Wyposażenie wnętrz
- Zdrowie
- Zwierzęta